FARNOST DOKSY: poutní mše sv. u příležistosti svátku Panny Marie Montserratské (sobota 27. dubna v 10:00) a květnové mariánské bohoslužby (10:00 - soboty v květnu).
Dokský kostel má na svém hlavním oltáři kopii sochy Panny Marie Montserratské. Roku 1666 ji přinesli bratři benediktýni do tehdejšího kláštera na hrad Bezděz, který se tak stal významným českým poutním místem. Po zrušení kláštera Josefem II. se socha černé madony zachránila r. 1786 přesunutím do Doks.
I dnes si mohou poutníci vyprošovat zdraví, ale i všechny potřebné Boží milosti k životu časnému i věčnému.
První poutní mši sv. celebruje P. Pavel Morávek. Patří k Opus Dei (osobní prelatura, Dílo Boží). Připomene zakladatele sv. Josemaria Escriva, velkého ctitele Panny Marie Montserratské.
Po mši svaté bude pro všechny poutníky příležitost k posezení při čaji na dokské faře.