Bohoslužby

V současné době farnost Bělá pod Bezdězem administruje také farnosti Bezdědice, Bezděz, Bořejov, Dolní Krupá, Kruh a Okna. Z toho důvodu jsou níže uvedeny jak pravidelné, tak příležitostné bohoslužby spadající do těchto farností.

Pozn.: POZOR! V zimním období je v pondělí a v pátek  v Bělé pod Bezdězem pořad bohoslužeb od 16.30, v letním období v pondělí a pátek od 18.00 hodin.

Pro pořad pravidelných bohoslužeb ke stažení a tisk ZDE.

Pravidelné bohoslužby ve farním obvodu:

Pondělí

18.00 (v době letního čas) nebo 16.30 (v době zimního času)BĚLÁ POD BEZDĚZEM (KOSTEL POVÝŠENÍ SV. KŘÍŽE)

------

18.00 hodin- BEZDĚZ – KOSTEL SV. JILJÍ

7.30 hodin- BĚLÁ POD BEZDĚZEM (KOSTEL POVÝŠENÍ SV. KŘÍŽE)

18.00 (v době letního čas) nebo 16.30 (v době zimního času)

1. v měcíci: - BĚLÁ POD BEZDĚZEM-  (KOSTEL POVÝŠENÍ SV. KŘÍŽE) s litaniemi                        k Nejsvětějšímu Srdci Ježíšovu a   svátostným požehnáním

2. v měcíci BĚLÁ POD BEZDĚZEM- zámecká kaple sv. Josefa

3. (nebo i 4.) v měcíci: BĚLÁ POD BEZDĚZEM-  (KOSTEL POVÝŠENÍ SV. KŘÍŽE)

Poslední v měsíciBĚLÁ POD BEZDĚZEM-  (KOSTEL sv. Václava; klášterní)

------

Neděle

8.00 hodin- BĚLÁ POD BEZDĚZEM (KOSTEL POVÝŠENÍ SV. KŘÍŽE)

10.00 hodin lichý týden – BEZDĚZ – KOSTEL SV. JILJÍ

10.00 hodin sudý týden OKNA – KOSTEL NANEBEVZETÍ PANNY MARIE

16.00 hodin 1.neděle v měsíci: Kováň- sv. Františka (kromě dubna)

16.00 hodin všechny neděle mimo 1.neděli v měsíci: Katusice- Nanebevzetí Panny Marie

• ·       adorace: jen podle ohlášení některé soboty v 18:00 (farní kostel)
  • ·       svátost smíření: v neděli, pondělí a pátek přede mší sv. nebo jindy podle osobní domluvy.
  • ·       svátost křtu, manželství, pohřeb, žehnání domu apod.: domluva po mši sv. v kostele nebo jindy na faře.
  • ·       svátost pomazání nemocných, donesení sv. příjímání dlouho nemocným – domluva i telefonicky kdykoliv.

Příležitostné bohoslužby a změny:

V průběhu roku se konají příležitostné a poutní bohoslužby, které mohou zasahovat a měnit program pravidelných bohoslužeb. Tyto změny jsou uváděny především v novinkách, proto doporučujeme sledovat záložku NOVINKY.