Na sv. Václava se po 30 letech ve farnosti Doksy loučí pan farář se svými farníky

24.09.2014 21:27

Jsou věci, které si člověk dokázal pouze těžko představit a odchod o. Dvořáčka do zaslouženého důchodu patří rozhodně mezi ně.

O. Dvořáček zanechal v nás všech, kteří jsme měli to potěšení se s ním setkávat, nesmazatelnou stopu. Proto, když jsem se dozvěděl, že na sv. Václava se bude o. Dvořáček loučit se svými farníky, ani chvíli jsem nepřemýšlel, kde budu na sv. Václava. Zamířím do kostela sv. Bartoloměje, kde svojí přítomností chci poděkovat panu faráři za všechno, co pro mě, mou rodinu, Vítka, ale samozřejmě i všechny farníky udělal.

Jistě plno dalších, mimodokských farníků se ke mně přidá a přijdou o. L. Dvořáčkovi v neděli vyjádřit své pocity. Naštěstí svůj důchod nebude trávit daleko, takže se s o. Dvořáčkem budeme potkávat i nadále, i když už pouze jako s em. farářem.

PavelK.