Pokus o uspořádání poutního zájezdu

23.09.2014 15:47

Martin Matyáš z České Lípy přišel s návrhem na uspořádání poutního zájezdu, o kterém také informoval o. Kamil v neděli. Návrh je tento:

Dovolte mi, abych Vám představil pokus o uspořádání poutního zájezdu.

Přijměte následující informaci jako snahu, pokus nebo nabídku pro ty katolíky v našem regionu, kteří to ještě nevzdali a kteří by se chtěli pokusit vytvářet živé katolické společenství.

Navrhoval bych tuto trasu

Dvůr Králové – Vambeřice/Polsko „Jeruzalém střední Evropy-hlavní cíl pouti+ přespání/-Jelení Hora – Harrachov…………….okruh o délce kolem 400 km.

Termínově- například 24.-26.10. 23.-25.10. nebo dvoudenní

7.-9.11. 6.-8.11. nebo dvoudenní

Cena by byla stanovena dodatečně:autobus+nocleh+ jedno až dvě společná jídla.

Podmínkou uskutečnění této pouti by měl být doprovod duchovního-kněz,jáhen nebo pastorační asistent.

Možná by pro někoho mohla být tato pouť impulzem k dlouhodobější činnosti v tomto směru.

Myslím si, že by tato pouť mohla oslovit farnosti na trase – Bělá pod Bezdězem, Česká Lípa, Děčín.

V případě, že se najde duchovní, který by byl ochoten se na tuto pouť připravit a účastnit se jí,tak pochopitelně nabízím činnost organizátora či koordinátora.

Tento námět je určen pro všechny farnosti našeho regionu.

Prosím kněze,aby se případně informovali navzájem o této snaze.

Za sebe mohu říct, že by bylo ideální,kdyby se ve farnostech našli „tahouni“,kteří by se mohli na této pouti poznat a případně si vyměnit evangelizační podněty , jak nás k tomu vybízí

náš skvělý Papež František.

Tento letáček předám kněžím a známým, které znám.

Náměty, návrhy a jakoukoliv iniciativu můžeme prodiskutovat.

Kontakt: mobil 605035002 e-mail: matyas.lipa@seznam.cz

Martin Matyáš-katolík,Česká Lípa