Slavnost Nanebevzetí Panny Marie- 15.8.

10.08.2014 08:31

Připomenout si, jak bývá Nanebevzetí Panny Marie vyobrazováno si můžete připomenout KLIKNUTÍM ZDE. I v našich farnostech máme kostel zasvěcený Nanebevzetí Panny Marie a to v Oknech.

Papež Pius XII. se v roce 1950 vyjádřil, že Panna Maria obdržela hned po odchodu z tohoto světa celou slávu, protože byla vzata do nebe s tělem i duší a nemusí čekat jako ostatní zemřelí na oslavení až na konci věků. Tato slavnost nás má nasměřovat k životu v nebi, kde v den posledního soudu máme přijmout oslavené tělo podobající se Kristovu a Mariinu.

Další informace o této slavnosti můžete samozřejmě nalézt ve zpracovaných životopisech Janem Chlumským po kliknutí na odkaz klikni zde nebo  na WiKipedii klikni ZDE.